Obrażenia ciała.

Jeśli doznałeś obrażeń ciała w wyniku wypadku komunikacyjnego, a nie jesteś jego wyłącznym sprawcą, możemy wystąpić w Twoim imieniu o możliwe najwyższe odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu, czyli zwrot kosztów leczenia, dojazdów, rehabilitacji, prywatnych wizyt, a także zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. W wielu przypadkach świadczenia obejmuje również różne rodzaje rent powypadkowych oraz szkód majątkowych.

Poszkodowanym w wypadku może być:

 • kierowca,
 • pasażer,
 • pasażer w samochodzie sprawcy,
 • motocyklista,
 • rowerzysta,
 • pieszy.

Jeśli bliska Ci osoba ucierpiała w wyniku wypadku i w tym momencie nie jest w stanie sama wystąpić do odpowiednich organów – skontaktuj się z nami. Powiemy Ci, jakie są możliwości uzyskania odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu, dostosowane do waszej sytuacji.

Jeśli masz problem ze sprawą karną, albo nie jesteś pewien swojej winy – pozostajemy do Twojej dyspozycji, skorzystaj z naszej wiedzy.

Wypadek śmiertelny! Kiedy należy się odszkodowanie?

Odszkodowania za wypadki śmiertelne należy się bliskim zmarłego. Ma ono pokryć koszty ewentualnej opieki psychiatrycznej oraz załatać lukę w funduszach rodziny, którą mogła stworzyć strata osoby utrzymującej dom. Odszkodowanie za wypadek śmiertelny jest wypłacane z OC sprawcy – aby je otrzymać, muszą być jednak spełnione pewne warunki.

Przede wszystkim, zmarły nie może być sprawcą wypadku. Jeżeli śledztwo policji udowodni, że to właśnie jego winy doszło do zdarzenia, bliskim nie należą się żadne pieniądze. Kolejnym warunkiem otrzymania odszkodowania dla rodziny ofiary są okoliczności śmierci – musi do niej dojść w wypadku lub w ramach innego czynu niedozwolonego. Pieniądze nie należą się więc w przypadku, gdy zmarły przez swoją nieuwagę rozbił się np. o drzewo lub inny obiekt – sam. Ostatnim warunkiem jest czas – o odszkodowanie za śmierć w wypadku komunikacyjnym należy starać się od daty zdarzenia do maksymalnie 20 lat od momentu jego wystąpienia.

W wypadkach śmiertelnych, za poszkodowanych uważane są osoby bliskie osobie zmarłej, jeśli ta nie ponosi wyłącznej odpowiedzialności za spowodowanie wypadku. Osobami uprawnionymi do odbioru odszkodowania komunikacyjnego lub świadczeń z tytułu śmierci osoby bliskiej są:

 • rodzice,
 • dzieci,
 • rodzeństwo,
 • małżonkowie,
 • konkubenci,
 • dziadkowie,
 • wnuki | Dzieci do 13 roku życia nie ponoszą odpowiedzialności jako sprawcy wypadków.

Jak otrzymać odszkodowanie za wypadek śmiertelny?

Warto pamiętać o tym, że odszkodowanie z OC sprawcy za spowodowanie wypadku śmiertelnego nie jest przyznawane automatycznie. Możesz ubiegać się o nie od winnego za pośrednictwem zobowiązanego do naprawienia szkody Zakładu Ubezpieczeń. Mimo iż nie ma pieniędzy, które byłyby w stanie zrekompensować tak wielkiej straty, możesz się domagać:

 • zadośćuczynienia,
 • odszkodowania za pogorszenie sytuacji życiowej,
 • zwrotu poniesionych kosztów ceremonii pogrzebowej i innych,
 • różnego rodzaju rent np. dla dzieci czy małżonka.

Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny ze skutkiem śmiertelnym jest niezbędne w sytuacji nagłej utraty źródła dochodu. Firma Europejski Lider Odszkodowań udziela pomocy finansowej klientom, których dotknęła taka sytuacja, a nie otrzymali jeszcze odszkodowania. Niezależnie od tego, jaką formę pomocy finansowej chcesz otrzymać, warto przygotować pewne dokumenty. Podstawą do otrzymania odszkodowania za śmierć rodzica lub innego bliskiego w wypadku samochodowym będą: notka policyjna, wyrok sądowy określający sprawcę zdarzenia, dokumentacja medyczna i zarobkowa zmarłego, dowód spokrewnienia oraz wpływu tragedii na życie wnioskującego.

Odszkodowanie za wypadek śmiertelny w Polsce może opiewać nawet na kwoty pięcio – sześcio cyfrowe. Warto zawalczyć o odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym. Pozwól, abyśmy pomogli Ci w tym trudnym czasie.

Szkoda pojazdu.

Jeśli nie jesteś wyłącznym sprawcą wypadku komunikacyjnego, a Twój pojazd został uszkodzony lub zniszczony, przysługuje Ci z tego tytułu odszkodowanie za uszkodzony samochód. Zaraz po zdarzeniu skontaktuj się z nami, a nasz zespół ekspertów pomoże w załatwieniu wszelkich formalności, proponując natychmiastową pomoc. Składa się na nią ułatwienie starań o dochodzenie odszkodowania z OC sprawcy po kolizji samochodowej. Oferujemy także możliwość wynajmu samochodu zastępczego, jeśli Twoje auto uległo uszkodzeniu. Jako Liderzy Odszkodowań zapewnimy – niezależnie czy z tytułu stłuczki, czy wypadku – uzyskanie odszkodowania z OC sprawcy za samochód, który został zniszczony. Zachęcamy do kontaktu!

Jak podwyższyć odszkodowanie za uszkodzenie pojazdu?

Pomożemy Ci ustalić wartość Twojego samochodu, uzyskamy odpowiednie odszkodowanie lub dopłacimy do tego, które już otrzymałeś. Według badań okazuje się, że aż 90% zakładów ubezpieczeniowych świadczy zaniżone odszkodowania za samochód. Naszym zadaniem jest próba uzyskania dopłaty do odszkodowania za szkody na pojeździe. Wystarczy się z nami skontaktować, abyśmy mogli rozpocząć proces analizy. Nasi specjaliści stwierdzą, czy dopłata do odszkodowania w ogóle okaże się możliwa w danej sytuacji.

W jaki sposób działa firma odszkodowawcza?

Aby lepiej móc zrozumieć sposób funkcjonowania firmy odszkodowawczej, jaką jest między innymi ELO, wyobraźmy sobie następującą sytuację – podczas podróży samochodem jedno z aut nie ustąpiło pierwszeństwa drugiemu, w wyniku czego doszło do kolizji. Efektem tego zdarzenia było wgniecenie maski oraz zderzaka, a także zbicie reflektora w jednym z pojazdów, mianowicie tego, które należało do kierowcy jadącego zgodnie z prawem. Jak się okazuje osoba ta może ubiegać się o stosowne odszkodowanie z OC sprawcy, pokrywające poniesione szkody materialne. W przypadku, gdy będzie to utrudnione, lub wypłacona kwota okaże się zbyt niska, warto skontaktować się z ELO Odszkodowania. Specjaliści z naszej firmy zapewnią kompleksową pomoc – tak, aby klienci nie musieli martwić się żadnymi formalnościami.

Lider odszkodowań za stłuczkę samochodową!

Naszym zadaniem jako ELO jest profesjonalna pomoc wszystkim osobom, które miały wypadek albo stłuczkę samochodową. Odpowiemy na wszelkie pytania o szkodzie częściowej – jak ją podnieść, a także jak starać się o dopłatę do odszkodowania. Ponadto, jeśli Twój pojazd został uszkodzony lub zniszczony i nie masz jak dojechać do pracy czy lekarza, zadzwoń do nas! W kilka minut zweryfikujemy czy przysługuje Ci darmowe auto na czas naprawy albo zanim zakupisz nowy samochód.

Nie musisz nigdzie jeździć, samochód dostarczymy pod Twoje drzwi w tym samym dniu!

Wypadki samochodowe.

Wypadku samochodowego nie da się przewidzieć – wystarczy chwila nieuwagi, rzut okiem na ekran smartfona lub przesadne zaangażowanie w rozmowę z kierowcą. Spowodowanie kraksy zajmuje ułamek sekundy, jednak jego skutki są odczuwalne przez wiele dni, czasami nawet tygodni. Wypadek samochodowy to sytuacja losowa, w której możesz starać się o otrzymanie odszkodowania. Europejski Lider Odszkodowań od lat pomaga poszkodowanym w otrzymaniu należytych pieniędzy. Razem możemy zawalczyć o korzystne i wysokie odszkodowanie po wypadku samochodowym!

Wypadek samochodowy a odszkodowanie – kiedy się należy?

O odszkodowanie po wypadku samochodowym od ubezpieczyciela może starać się osoba, która podczas dochodzenia policyjnego i sądowego zostanie uznana za niewinną i otrzyma status poszkodowanego. W przypadku, gdy kierowca przyczynił się nieznajomością prawa lub nieodpowiedzialnością do zdarzenia, nie przysługuje mu rekompensata. O wypłatę odszkodowania za wypadek samochodowy można starać się przez 3 lata – są one liczone od dnia, w którym uczestnicy zdarzenia dowiadują się o rozłożeniu winy. Warto jednak pamiętać, że rekompensata za udział w zdarzeniu należy się nawet w przypadku, gdy postępowanie karne zostało umorzone z powodu nieustalenia sprawcy.

Jak uzyskać odszkodowanie od sprawcy wypadku drogowego?

Warto zaznaczyć, że o odszkodowanie po wypadku samochodowym z OC sprawcy można starać się nawet wtedy, gdy poszkodowany zakończy leczenie urazów odniesionych podczas wypadku. Aby złożyć wniosek, należy złożyć do towarzystwa ubezpieczeniowego odpowiednią dokumentację. Powinny znaleźć się w niej wszystkie rachunki za wizyty u lekarza, recepty, paragony z aptek, potwierdzenie odbycie niezbędnej rehabilitacji. Jeżeli poszkodowany posiada zatrudnienie, odszkodowanie od sprawcy wypadku samochodowego powinno wynagrodzić mu czas spędzony na zwolnieniu lekarskim. Rekompensata może pokryć brakujące 20% należytego wynagrodzenia. Jeżeli poszkodowany był zmuszony udać się na zwolnienie lekarskie, warto zamieścić jego kopię w dokumentacji. Im większa i szczegółowa dokumentacja, tym większa szansa na otrzymanie odszkodowanie za wypadek samochodowy z OC sprawcy.

Nie można jednak zapomnieć o stratach majątkowych, które ponosi się podczas kolizji. Odszkodowanie OC po wypadku samochodowym powinno zrekompensować poszkodowanemu koszty naprawy lub utratę pojazdu. Byśmy mogli zweryfikować Twoją sprawę będziemy potrzebować wyceny/kosztorysu, zdjęć pojazdu oraz decyzji od Ubezpieczyciela. Tak skompletowane dokumenty możesz nam przesłać na maila: weryfikacja@MultiAgentGo.pl w tytule wpisując numer rejestracyjny pojazdu – szkoda do weryfikacji.

Wysokość odszkodowania od sprawcy po wypadku samochodowym.

Kwota odszkodowania od sprawcy wypadku drogowego jest zależna od tego, jak bardzo wypadek wpłynął na życie poszkodowanego. Jego wysokość wynosi zazwyczaj od kilku do kilkuset tysięcy złotych. Warto pamiętać o tym, że o odszkodowanie za udział w wypadku samochodowym można starać się w Polsce nawet wtedy, gdy doszło do niego poza granicami kraju! Rekompensata jest wtedy wypłacana w polskiej walucie.

Nie wiesz, jak uzyskać odszkodowanie po wypadku samochodowym? Skontaktuj się z Europejskim Liderem Odszkodowań! Pomożemy Ci otrzymać jak najwyższe odszkodowanie od sprawcy wypadku. Codziennie wspieramy setki poszkodowanych w wypadkach samochodowych i pomagamy im w walce o odpowiednią rekompensatę. Jeżeli wypadek samochodowy wpłynął znacząco na Twoje życie, zasługujesz na jak najwyższe możliwe odszkodowanie i zadośćuczynienie.

Odszkodowania za wypadki komunikacyjne.

Jeśli doznałeś obrażeń ciała w wyniku wypadku komunikacyjnego, a nie jesteś jego wyłącznym sprawcą, możemy wystąpić w Twoim imieniu o możliwie najwyższe odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu. Obejmuje ono zwrot kosztów leczenia, dojazdów, rehabilitacji, prywatnych wizyt, a także zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. W wielu przypadkach świadczenia obejmują również różne rodzaje rent powypadkowych oraz szkód majątkowych.

Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny z OC sprawcy – kiedy się należy?

Odszkodowanie za zdarzenia drogowe należą się każdemu uczestnikowi ruchu drogowego, który został poszkodowany w wyniku wypadku komunikacyjnego. Ustawa o ubezpieczeniach nie określa, w jakim pojeździe musi przemieszczać się poszkodowany, aby otrzymać rekompensatę. O odszkodowanie komunikacyjne z OC sprawcy może starać się zarówno kierowca samochodu, jak i osoba mająca wypadek na hulajnodze. O rekompensatę może wystąpić też:

 • kierowca samochodu,
 • pasażer,
 • pasażer w samochodzie sprawcy,
 • motocyklista,
 • rowerzysta,
 • pieszy.

Warunkiem otrzymania odszkodowania od sprawcy wypadku jest posiadanie statusu poszkodowanego. Oznacza to, że wnioskujący o rekompensatę nie jest odpowiedzialny za dane zdarzenie. Odszkodowanie za wypadek rowerowy lub samochodowy ma na celu zwrócenie poszkodowanemu kosztów za uszkodzony pojazd oraz opiekę lekarską. Pieniądze należą się również rodzinie poszkodowanego w przypadku, jeżeli poniósł śmierć w trakcie kolizji.

Niewielu uczestników ruchu drogowego wie o tym, że odszkodowanie należy im się również przy wypadku bez udziału drugiego pojazdu, np. za dziurę w drodze, zderzenie z drzewem w przypadku kiedy sprawca uciekł z miejsca zdarzenia lub kiedy sprawcą była najbliższa rodzina itd. Także wszelkie niedociągnięcia ze strony zarządców infrastruktury danego miasta mogą być podstawą do otrzymania rekompensaty, kiedy doprowadzą do uszkodzenia mienia lub rozstroju zdrowia.

Co przysługuje poszkodowanemu w ramach odszkodowania komunikacyjnego z OC sprawcy?

Każdy posiadacz samochodu powinien być świadom tego, co przysługuje mu w ramach odszkodowania osobowego z OC sprawcy. Podstawową usługą, do której ma on pełne prawo, jest laweta po wypadku. Jeżeli samochód został uszkodzony w wyniku stłuczki do tego stopnia, że poszkodowany nie jest w stanie nim nigdzie odjechać, ten jak najbardziej może poprosić o skorzystanie z holowania.

Innym przywilejem opłacanym w ramach odszkodowania po wypadkach komunikacyjnych z OC sprawcy jest możliwość wynajmu samochodu zastępczego. Otrzymanie takiego pojazdu przysługuje przede wszystkim tym poszkodowanym, którym brak auta może znacznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Jeżeli Twój samochód nie nadaje się do użytku, a nie masz innej możliwości dojazdu do pracy, możesz wynająć auto zastępcze. Oczywiście, koszty wynajmu są opłacane z odszkodowania z OC od sprawcy wypadku, jeśli wynajmiesz pojazd na zasadzie cesji, w firmie, która nie będzie ściągała pieniędzy za wynajem od Ciebie. Z czystym sumieniem możemy polecić auto zastępcze od naszego partnera.

Nie polecamy również wynajmować pojazdu z zakładu ubezpieczeń, ponieważ co do zasady przyznają pojazd na bardzo krótki czas.

W wypadkach komunikacyjnych nie biorą jednak udziału jedynie kierowcy samochodów. W ramach odszkodowania za wypadek komunikacyjny kierowca roweru, segwaya, skutera lub hulajnogi może starać się o zwrot pieniędzy za uszkodzony jednoślad. Sprawca wypadku jest również zobowiązany do opłacenia naprawy innych przedmiotów poszkodowanego, które zostały zniszczone podczas zdarzenia. Jeżeli podczas wypadku komunikacyjnego uszkodził się Twój telefon, zegarek lub laptop, odszkodowanie z OC sprawcy również pokryje jego naprawę lub zakup nowego.

Jak otrzymać odszkodowanie z OC sprawcy kolizji drogowej lub wypadku komunikacyjnego?

Wystąpienie o odszkodowanie od sprawcy kolizji drogowej lub wypadku komunikacyjnego wymaga odpowiedniego przygotowania. Jeżeli sam poszkodowany ucierpiał w wyniku zdarzenia, należy zebrać całą dokumentację z procesu rekonwalescencji – faktury z apteki, potwierdzenia obecności na rehabilitacji, kopia zwolnienia lekarskiego, pełna historia choroby, dokumentacja zdjęciowa stanu faktycznego. Podstawą do przyznania odszkodowania z OC po wypadku za straty majątkowe będą kosztorysy napraw samochodu lub innych uszkodzonych przedmiotów.

Większość naszych klientów zadaje sobie przede wszystkim pytanie: “Na jakie kwoty może opiewać odszkodowanie za ubezpieczenie OC sprawcy wypadku komunikacyjnego lub kolizji drogowej”? Wysokość rekompensaty jest zależna od okoliczności oraz tego, jak duży wpływ na życie poszkodowanego miało to niefortunne zdarzenie. Odszkodowania za wypadki komunikacyjne z OC sprawcy wynoszą w szkodach nietrwałych jak skręcenie odcinka szyjnego od 800 zł do 7500 zł w poważniejszych złamaniach bez długotrwałego leczenia zazwyczaj ok. 30-40 tysięcy złotych, natomiast w szkodach z rozległymi obrażeniami ciała od 40 -500 tysięcy złotych i więcej jeśli stan jest naprawdę ciężki. Nie polecamy zgłaszać szkody osobowej bez sporządzenia opinii medycznej oraz działu prawnego. Klient wysyłający dokumenty do ubezpieczyciela znacząco na tym traci, oczekuję na łaskę Zakładu Ubezpieczeń, której nie dostąpi. Wysokości roszczeń uzyskanej dzięki pomocy profesjonalnych ekspertów, różnią się kilkukrotnie w wysokości uzyskanych roszczeń. Europejski Lider Odszkodowań sporządza WEZWANIE DO ZAPŁATY na podstawie wywiadu, opinii medycznych, rozmów z najbliższymi poszkodowanego jeśli to konieczne. Wysokość szkody zależy w dużej mierze od pełnomocnika, ponieważ Ubezpieczyciel jest zobowiązany do naprawienia szkody, ale co to właściwie znaczy…? Dla każdego poszkodowanego będzie to zupełnie inna suma roszczeń, nie ma 2 takich samych ludzi ani 2 takich samych wypadków, każdą sprawę należy traktować indywidualnie.

Jeśli bliska Ci osoba ucierpiała w wyniku wypadku i w tym momencie nie jest w stanie sama (a nawet nie powinna) wystąpić do odpowiednich organów, skontaktuj się z nami. Powiemy Ci, jakie są możliwości uzyskania odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu.

Jeśli masz problem ze sprawą karną, albo nie jesteś pewien swojej winy – pozostajemy do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z naszej wiedzy. Martwisz się o zaniżone odszkodowanie po wypadku? Tutaj również możemy Ci pomóc. Specjaliści Europejskiego Lidera Odszkodowań zrobią wszystko, abyś otrzymał solidną rekompensatę za straty poniesione w wypadku.

Zadzwoń, zapytaj – to nic nie kosztuje, nie jesteś tu sam.

Europejski LIDER Odszkodowań 2jpg
Zdjęcie profilowe Zespołu ELO

Miałeś wypadek? Pozwól sobie pomóc. Zespół ELO.

Strona ma charakter informacyjny i nie stanowi reklamy działalności prowadzonej przez kancelarię.